Forum Akordeonistów Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ruski styl gry
Autor Wiadomość
aras_ak 
Klub Forumowicza

Wysłany: Śro 25 Lis, 2009   ruski styl gry

jak myślicie, dlaczego tak krytykowany i nielubiany?? za brak wyczucia?? a moze poprostu wszyscy boją sie rosyjskich bayanistów?? czy tak sie jeszcze dzisiaj gra?? jak sądzicie?? :D

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

Wysłany: Śro 25 Lis, 2009   

Dlaczego krytykowany i nielubiany? :shock:

aras_ak 
Klub Forumowicza

no takie sa powrzechne opinie, ze ruska szkoła jest takai owaka. tak przynajmniej długo była porównywana niekorzystnie z zachdem jesli chodzi o muzykalnosc.

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

Pierwsze słyszę... Przybliż temat...

aras_ak 
Klub Forumowicza

ee nie pitol, ze nigdy nie słyszałes, ze zarzucaja ruskom pomijanie muzykalności, wypierdzielanie w kosmicznych tempach, głośno i bez uczucia?? ;P

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

Nie. Naprawde. Pojedynczy akordeoniści w jakichś konkretnych utworach - tak. Ale żeby brak muzykalności był charakterystyczny dla rosysjskiej szkoły to nie słyszałem.

aras_ak 
Klub Forumowicza

heh no to Ci mówie :P hehe, może nie tyle w Polsce co bardziej na zachodzie tak bardzo ich ganiali :D

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

Kto i gdzie? Stary wg mnie to są poważne dość zarzuty że tak to nazwę, więc przytocz jakieś konkretne fakty bo ja też mogę napisać że w Brazylii uważają że Polska szkoła akordeonowa jest do luftu.

aras_ak 
Klub Forumowicza

Wysłany: Czw 26 Lis, 2009   

no nawet ostatnio lider ars harmonica mówił o tym na wykładzie. stwierdził jeszcze, ze ostatnimi czasy poprawiło sie u nich z podejsciem do tematu, także Petrov to funkcjonuje i funkcjonowało w towarzystwie :)

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

Lider Ars Harmonica? Kto to by nie był myślę że bardziej należy to traktować jako jego subiektywną opinię, a nie pogląd że ruski grają ciulowo. Osobiści chciałbym grać na poziomie przeciętnego rosyjskiego akordeonisty...

areksanderr 

Ruski grają głośno, bez uczucia? No pewnie, ale tak jest wszędzie. I w Polsce są akordeoniści co tak grają. O Ruskach co głośno się mówi to raczej to, że mają zajeb.. technikę. I rzeczywiście, grają przeważnie jak najszybciej się im to uda.:D:D:D Ale to nie powód, żeby poniżać całą Rosję:D. Na pewno Rosjanie są na forum, na pewno.:D Trochę zrozumienia panowie...

aras_ak 
Klub Forumowicza

ale nikt tu nikogo nie poniża i nie nazywa ciulem... juz nie bierzcie wszystkiego tak do siebie, bo źle interpretujecie cel tematu...
a Petrov Twojej postawy nei rozumiem. sam narzekałeś na Romanko, że gra za szybko i bez wyczucia, ze tylko wypierdziela wszystko jak najszybciej sie da i niestylowo to jest, a teraz nie potrafisz sie do tego odnieśc?? weź no se przypomnij ;p

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

Pamiętam doskonale co mówiłem i wiedziałem że prędzej czy później się do tego odniesiesz. Zdania nie zmieniam, ale mowa była o V. ROMANKO a nie o ROSJANACH. To tak samo jak powiedzieć na podstawie Kubicy że Polacy są wyśmienitymi kierowcami F1, tylko w drugą stronę.

Dlaczego źle interpretuje niby cel tematu? Stawiasz tezę że gdzieś tam mówi się że gdzie indziej grają tak i tak. Ja tą tezę obalam, bo póki co mnie do niej nie przekonałeś. Co tu jest do rozumienia?

aras_ak 
Klub Forumowicza

hehe, ale ja na pewno nie załozyłem tematu z odniesieniem to Twojej wypowiedzi o romanko :) to możesz być sokojny :) tyle, ze on akurat jest takim reprezentatywnym przykładem własnie typowej ruskiej szkoły.

postawiłem teze, ale nie z własnego punku widzenia jedynie dla rozwoju tematu. zakładając tematy niekoniecznie odzwierciedlam swoje zdanie w nich :)
poza tym oczekuje jakiegos przykladu, który tą teze własnie obali, a nie tylko pustą niezgode na moje słowa :)

P.E.T.R.O.V.
[Usunięty]

aras_ak napisał/a:
hehe, ale ja na pewno nie załozyłem tematu z odniesieniem to Twojej wypowiedzi o romanko :)

nawet mi to do głowy nie przyszło

aras_ak napisał/a:
on akurat jest takim reprezentatywnym przykładem własnie typowej ruskiej szkoły.

tak jak i wielu innych - Shishkin, Dmitriew, Selivanov, Semionov, Miedianik itd itd...

aras_ak napisał/a:
oczekuje jakiegos przykladu, który tą teze własnie obali, a nie tylko pustą niezgode na moje słowa :)

czyli tak jak ja. Moim argumentem na początek niech będzie to że nie masz argumentów na postawiona teze - co ją z góry przekreśla. Innym moim argumentem niech będzie to że Ruski są wg wielu najlepsi, są autorytetami w zakresie zarówno kompozycji jak i wykonawstwa muzyki akordeonowej, co jest chyba bezdyskusyjne i oczywiste. Tak twierdzi wielu pedagogów, profesorów i studentów, co wynikało w wielu luźnych z nimi rozmowach - wię niech nikt się nie dziwi że nie podam czasu ani miejsca.[/quote]

Odpowiedz do tematu